Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Mayıs 2023
İlaçların Yan Etkisi
Anasayfa » Bütün ilaçlar » AETHOXYSKLEROL % 0.5 I.V. ENJEKSIYONLUK COZELTI ICEREN AMPUL ( 2 ML X 6 AMPUL ) Yan Etkileri Nelerdir ?

AETHOXYSKLEROL % 0.5 I.V. ENJEKSIYONLUK COZELTI ICEREN AMPUL ( 2 ML X 6 AMPUL ) Yan Etkileri Nelerdir ?

AETHOXYSKLEROL % 0.5 I.V. ENJEKSIYONLUK COZELTI ICEREN AMPUL ( 2 ML X 6 AMPUL ) Yan Etkileri Nelerdir ?

Doktorunuz tarafından reçete edilen ilaçların bazı yan etkileri bulunmaktadır. Yazımızın devamında kullanmış olduğunuz ilaçlara ait yan etki bilgilerine ulaşabilirsiniz. İlaç yan etkisi tıp dilinde ilaçlı tedavi durumlarında ilacın kullanımından kaynaklı görülen zararlı ve istenmeyen durumlardır. Tedavi amacı ile kullanılan ilaçların kullanım amacı dışında sebep olduğu durumlar da ilaç yan etkisi olarak kabul edilmektedir. Her ne kadar ilaç prospektüslerinde detaylı olarak belirtilse de ilaçların yan etkileri ve görülme durumları kesinlikle standart olarak kabul edilmemelidir. Önemsiz olarak görülen bazı ilaç yan etki durumları uzun vadede ciddi sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Özellikle gebelik durumlarında dikkat edilmesi gereken ilaç yan etkileri mevcuttur. Bu gibi durumlarda yan etkinin görüldüğü en kısa sürede doktorunuza bilgi vermeniz büyük önem taşımaktadır.

AETHOXYSKLEROL % 0.5 I.V. ENJEKSIYONLUK COZELTI ICEREN AMPUL ( 2 ML X 6 AMPUL ) İlacının yan etkileriniz özetleyecek olursak, en sık görülen yan etkiler şu şekildedir.

Tüm ilaçlar gibi AETHOXYSKLEROL % 0.5 I.V. ENJEKSIYONLUK COZELTI ICEREN AMPUL ( 2 ML X 6 AMPUL ) içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Yan etkiler görülme sıklıklarına göre aşağıdaki şekilde sıralanmıştır:

Çok yaygın : 287 hastanın en az 1 inde görülebilir .

Yaygın : 287 hastanın birinden az, fakat 100 hastanın birinden fazla görülebilir.

Yaygın olmayan : Yaygın olmayan :

Seyrek : 1.000 hastanın birinden az görülebilir.

Çok seyrek : 10.000 hastanın birinden az görülebilir

AETHOXYSKLEROL % 0.5 I.V. ENJEKSIYONLUK COZELTI ICEREN AMPUL ( 2 ML X 6 AMPUL ) Kullanımına bağlı olarak görülen yan etkiler nelerdir ? ⇐

  • Mide yanması, Mide bulantısı, Özofajit, Kusma, Diyare, İshal
  • Sodyum retansiyonu, Vasküler rahatsızlıklar, Peptik ülser, Perforasyon, İleri yaştaki hastalarda fatal olma ihtimali bulunan kanama,
  • Hemolitik anemi, Baş dönmesi, Rehavet hali, Başağrısı, Işığa hassasiyet, Retrobulbar optik nevrit, Konsantrasyon bozukluğu,
  • Midede şişkinlik, Konstipasyon, Dispepsi, Karın ağrısı, Böbrek rahatsızlıkları, Ödem, Susuzluk hissi , Pireksi (üşüme hissi ve ateşlenme), Keyifsizlik, Yorgunluk Sık görülebilen ilaç yan etkileridir.

Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

〉〉〉〉〉 Sitemizin Arama bölümü üzerinden kullanılan tüm ilaçların yan etkilerine erişebilirsiniz. 〉〉〉〉

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz