Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Haziran 2023
İlaçların Yan Etkisi
Anasayfa » Bütün ilaçlar » AMIKOZIT 500 MG IM/IV ENJ. COZ. ICEREN FLAKON, 1 FLAKON Yan Etkileri Nelerdir ?

AMIKOZIT 500 MG IM/IV ENJ. COZ. ICEREN FLAKON, 1 FLAKON Yan Etkileri Nelerdir ?

AMIKOZIT 500 MG IM/IV ENJ. COZ. ICEREN FLAKON, 1 FLAKON Yan Etkileri Nelerdir ?

Bu yazımızda sizlere ilaçların yan etkileri hakkında bilgi vermek istedik. Unutulmamalıdır ki her ilacın farklı bir yan etkisi olabilmektedir. Yetişkinlerde, kadınlarda ve çocuklarda ilaç yan etki görülme sıklığı daha yüksek olabilmektedir. Listede belirtilen yan etkiler ve görülme sıklığı standart sayılmamalıdır. İlacın her bünyede farklı reaksiyonlar gösterebileceği unutulmamalıdır. Aşağıda maddeler halinde belirtilen ve görülmesi tahmin edilebilir olan ilaç yan etkileri ile ilgili yazımızda sizler de farklı bir yan etki durumu söz konusu ise konu altında belirtebilir diğer okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

AMIKOZIT 500 MG IM/IV ENJ. COZ. ICEREN FLAKON, 1 FLAKON İlacının prospektüsünde belirtilen ve görülmesi tahmin edilebilen yan etkileri şunladır.

Doktorlar tarafından kullanılması önerilen AMIKOZIT 500 MG IM/IV ENJ. COZ. ICEREN FLAKON, 1 FLAKON içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Yan etkiler görülme sıklıklarına göre aşağıdaki şekilde sıralanmıştır:

Çok yaygın : 90 hastanın en az 1 inde görülebilir .

Yaygın : 90 hastanın birinden az, fakat 100 hastanın birinden fazla görülebilir.

Yaygın olmayan : Yaygın olmayan :

Seyrek : 1.000 hastanın birinden az görülebilir.

Çok seyrek : 10.000 hastanın birinden az görülebilir

AMIKOZIT 500 MG IM/IV ENJ. COZ. ICEREN FLAKON, 1 FLAKON Olası yan etkileri nelerdir? ⇐

  • Hemolitik anemi, Baş dönmesi, Rehavet hali, Başağrısı, Işığa hassasiyet, Retrobulbar optik nevrit, Konsantrasyon bozukluğu,
  • Sodyum retansiyonu, Vasküler rahatsızlıklar, Peptik ülser, Perforasyon, İleri yaştaki hastalarda fatal olma ihtimali bulunan kanama,
  • Mide yanması, Mide bulantısı, Özofajit, Kusma, Diyare, İshal
  • Midede şişkinlik, Konstipasyon, Dispepsi, Karın ağrısı, Böbrek rahatsızlıkları, Ödem, Susuzluk hissi , Pireksi (üşüme hissi ve ateşlenme), Keyifsizlik, Yorgunluk Sık görülebilen ilaç yan etkileridir.

Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

〉〉〉〉〉 Sitemizin Arama bölümü üzerinden kullanılan tüm ilaçların yan etkilerine erişebilirsiniz. 〉〉〉〉

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz