Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Mart 2023
İlaçların Yan Etkisi
Anasayfa » Damlalar » LUBTANE %0,4 + %0,3 TEK DOZLUK LUBRIKANT GOZ DAMLASI, COZELTI (30 ADET) Yan Etkileri Nelerdir ?

LUBTANE %0,4 + %0,3 TEK DOZLUK LUBRIKANT GOZ DAMLASI, COZELTI (30 ADET) Yan Etkileri Nelerdir ?

LUBTANE %0,4 + %0,3 TEK DOZLUK LUBRIKANT GOZ DAMLASI, COZELTI (30 ADET) Yan Etkileri Nelerdir ?

Akılcı ilaç kullanımı sayesinde ilaç kullanımından kaynaklı görülen yan etki durumları en aza indirilebilmektedir. Bu konuda öncelikle yapılması gereken ilacın uygun doz ve uygun süre içerisinde kullanılmasıdır. Oral yoldan kullanılan ilaçların mide ve bağırsaklardan emilimi sonucu kana karışması, diğer bir deyişle etkisi göstermesi 30 ila 90 dakika arasındadır. İlacın kana karışmasından sonra yan etki durumlarıda kısa zamanda ortaya çıkabilir. İlacın vücuttan atılmasından sonra hissedilen farklı reaksiyonlar ya da yan etkiler çoğunlukla kendiliğinden ortadan kaybolmaktadır. Eğer uzun süreli bir yan etki durumu mevcut ise mutlaka doktorunuza bilgi vermeniz gerekmektedir. İlacın yan etki durumlarının kullanıma bağlı devam etmesi durumunda profosyonel bir sağlık yardımı almanız gerekebilmektedir.

LUBTANE %0,4 + %0,3 TEK DOZLUK LUBRIKANT GOZ DAMLASI, COZELTI (30 ADET) İlacının prospektüsünde belirtilen ve görülmesi tahmin edilebilen yan etkileri şunladır.

Tedavi amacı ile kullanılan LUBTANE %0,4 + %0,3 TEK DOZLUK LUBRIKANT GOZ DAMLASI, COZELTI (30 ADET) içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Yan etkiler görülme sıklıklarına göre aşağıdaki şekilde sıralanmıştır:

Çok yaygın : 259 hastanın en az 1 inde görülebilir .

Yaygın : 259 hastanın birinden az, fakat 100 hastanın birinden fazla görülebilir.

Yaygın olmayan : Yaygın olmayan :

Seyrek : 1.000 hastanın birinden az görülebilir.

Çok seyrek : 10.000 hastanın birinden az görülebilir

LUBTANE %0,4 + %0,3 TEK DOZLUK LUBRIKANT GOZ DAMLASI, COZELTI (30 ADET) Olası yan etkileri nelerdir? ⇐

  • Yorgunluk, sinirlilik, uykusuzluk, hareket fazlalığı, Karaciğer enzim değerlerinde artış
  • Ani kasılmalar, İşeme bozuklukları, idrar yapamama
  • Halusinasyon, sersemleme, uyku bozuklukları, huzursuzluk, kabus görme, mizaç değişiklikleri, aktivitede değişiklikler, bilişsel değişiklikler (örneğin algılama bozuklukları)
  • Kardiyovasküler sistem üzerine etkiler (çarpıntı, taşikardi, bradikardi, kan basıncında artış, pozisyonel hipotansiyon veya kardiyovasküler kolaps gibi), Nefes alıp vermede zorluk, hırıltılı solunum

Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

〉〉〉〉〉 Farklı bir ilaç yan etkisine ulaşmak isterseniz sitemizin Arama bölümünü kullanabilirsiniz. 〉〉〉〉

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz