Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Mayıs 2023
İlaçların Yan Etkisi
Anasayfa » Bütün ilaçlar » PENEPIN 0,3 MG/0,3 ML I.M. ENJEKSIYONLUK COZELTI ICEREN OTO ENJEKTOR (1 ADET) Yan Etkileri Nelerdir ?

PENEPIN 0,3 MG/0,3 ML I.M. ENJEKSIYONLUK COZELTI ICEREN OTO ENJEKTOR (1 ADET) Yan Etkileri Nelerdir ?

PENEPIN 0,3 MG/0,3 ML I.M. ENJEKSIYONLUK COZELTI ICEREN OTO ENJEKTOR (1 ADET) Yan Etkileri Nelerdir ?

Reçeteli ya da reçetesiz olarak satışa sunulan ilaçların bazı belli başlı yan etkileri mevcuttur. Eğer siz de kullanmış olduğunuz ilacın yan etkilerini merak ediyorsanız konu ile ilgili yazımızı mutlaka okumanız gerekmektedir. İstenmeyen etkiler olarak adlandırılan ilaç yan etkileri allerjik reaksiyonlara neden olduğu gibi iyileşme sürecini de yavaşlatabilmektedir. Muadil ya da eşdeğer ilaç olarak bilinen ilaçların yan etkileri sahip oldukları etken maddeye bağlı olarak genellikle tamamen aynı olabilmektedir. Olası bir ilaç yan etkisi durumunda kesinlikle telaşa kapılmamalı ve ilacın yan etkileri hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Unutulmamalıdır ki ilaç yan etkisi tedaviyi engelleyecek bir durum değil ilacı kullanan hastanın gösterdiği farklı bir reaksiyon durumudur.

PENEPIN 0,3 MG/0,3 ML I.M. ENJEKSIYONLUK COZELTI ICEREN OTO ENJEKTOR (1 ADET) İlacını kullanıyorsanız dikkat etmeniz gereken olası yan etkiler şunlardır.

Tüm ilaçlar gibi PENEPIN 0,3 MG/0,3 ML I.M. ENJEKSIYONLUK COZELTI ICEREN OTO ENJEKTOR (1 ADET) içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Yan etkiler görülme sıklıklarına göre aşağıdaki şekilde sıralanmıştır:

Çok yaygın : 1163 hastanın en az 1 inde görülebilir .

Yaygın : 1163 hastanın birinden az, fakat 100 hastanın birinden fazla görülebilir.

Yaygın olmayan : Yaygın olmayan :

Seyrek : 1.000 hastanın birinden az görülebilir.

Çok seyrek : 10.000 hastanın birinden az görülebilir

PENEPIN 0,3 MG/0,3 ML I.M. ENJEKSIYONLUK COZELTI ICEREN OTO ENJEKTOR (1 ADET) Kullanımına bağlı olarak görülen yan etkiler nelerdir ? ⇐

  • Mide yanması, Mide bulantısı, Özofajit, Kusma, Diyare, İshal
  • Sodyum retansiyonu, Vasküler rahatsızlıklar, Peptik ülser, Perforasyon, İleri yaştaki hastalarda fatal olma ihtimali bulunan kanama,
  • Hemolitik anemi, Baş dönmesi, Rehavet hali, Başağrısı, Işığa hassasiyet, Retrobulbar optik nevrit, Konsantrasyon bozukluğu,
  • Midede şişkinlik, Konstipasyon, Dispepsi, Karın ağrısı, Böbrek rahatsızlıkları, Ödem, Susuzluk hissi , Pireksi (üşüme hissi ve ateşlenme), Keyifsizlik, Yorgunluk Sık görülebilen ilaç yan etkileridir.

Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

〉〉〉〉〉 Sitemizin Arama bölümü üzerinden kullanılan tüm ilaçların yan etkilerine erişebilirsiniz. 〉〉〉〉

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz