Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Mayıs 2023
İlaçların Yan Etkisi
Anasayfa » Bütün ilaçlar » PHYSIONEAL 40 %2.27 GLUKOZLU PERITON DIYALIZ SOL. MINI KAPAKLI 2500ML CIFTLI TORBA Yan Etkileri Nelerdir ?

PHYSIONEAL 40 %2.27 GLUKOZLU PERITON DIYALIZ SOL. MINI KAPAKLI 2500ML CIFTLI TORBA Yan Etkileri Nelerdir ?

PHYSIONEAL 40 %2.27 GLUKOZLU PERITON DIYALIZ SOL. MINI KAPAKLI 2500ML CIFTLI TORBA Yan Etkileri Nelerdir ?

Bazen ilaçlar prospektüste belirtilenlerin dışında, farklı amaca yönelik verilebilir. Bu ilacın yan etkisinden ziyade içeriğindeki etken maddelerin farklı hastalıkları iyileştirme durumlarında da kullanılabileceği anlamına gelmektedir. İlaç yan etkilerini incelerken bilinmesi gereken en önemli husus ilacın dozajıdır. İlaç dozları çocuklarda ve yetişkinlerde faklılık göstermektedir. Doğru ilacı doğru zamanda kullanarak olası yan etkilerin önüne geçebilir ve iyileşme sürecini daha az ilaç kullanarak kısaltabilirsiniz. Olası bir ilaç yan etkisi durumunda kesinlikle telaşa kapılmamalı ve ilacın yan etkileri hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Unutulmamalıdır ki ilaç yan etkisi tedaviyi engelleyecek bir durum değil ilacı kullanan hastanın gösterdiği farklı bir reaksiyon durumudur.

PHYSIONEAL 40 %2.27 GLUKOZLU PERITON DIYALIZ SOL. MINI KAPAKLI 2500ML CIFTLI TORBA İlacının kullanıma bağlı olarak görülmesi beklenen yan etki durumları şu şekildedir.

Tüm ilaçlar gibi PHYSIONEAL 40 %2.27 GLUKOZLU PERITON DIYALIZ SOL. MINI KAPAKLI 2500ML CIFTLI TORBA içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Yan etkiler görülme sıklıklarına göre aşağıdaki şekilde sıralanmıştır:

Çok yaygın : 175 hastanın en az 1 inde görülebilir .

Yaygın : 175 hastanın birinden az, fakat 100 hastanın birinden fazla görülebilir.

Yaygın olmayan : Yaygın olmayan :

Seyrek : 1.000 hastanın birinden az görülebilir.

Çok seyrek : 10.000 hastanın birinden az görülebilir

PHYSIONEAL 40 %2.27 GLUKOZLU PERITON DIYALIZ SOL. MINI KAPAKLI 2500ML CIFTLI TORBA En sık görülen yan etkileri nelerdir ? ⇐

  • Sodyum retansiyonu, Vasküler rahatsızlıklar, Peptik ülser, Perforasyon, İleri yaştaki hastalarda fatal olma ihtimali bulunan kanama,
  • Hemolitik anemi, Baş dönmesi, Rehavet hali, Başağrısı, Işığa hassasiyet, Retrobulbar optik nevrit, Konsantrasyon bozukluğu,
  • Hemolitik anemi, Baş dönmesi, Rehavet hali, Başağrısı, Işığa hassasiyet, Retrobulbar optik nevrit, Konsantrasyon bozukluğu,
  • Midede şişkinlik, Konstipasyon, Dispepsi, Karın ağrısı, Böbrek rahatsızlıkları, Ödem, Susuzluk hissi , Pireksi (üşüme hissi ve ateşlenme), Keyifsizlik, Yorgunluk Sık görülebilen ilaç yan etkileridir.

Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

〉〉〉〉〉 Sitemizin Arama bölümü üzerinden kullanılan tüm ilaçların yan etkilerine erişebilirsiniz. 〉〉〉〉

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz