Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Mart 2023
İlaçların Yan Etkisi
Anasayfa » Bütün ilaçlar » SKYRIZI 75 MG/0.83 ML ENJEKSIYONLUK COZELTI ICEREN KULLANIMA HAZIR ENJEKTOR (2 ADET) Yan Etkileri Nelerdir ?

SKYRIZI 75 MG/0.83 ML ENJEKSIYONLUK COZELTI ICEREN KULLANIMA HAZIR ENJEKTOR (2 ADET) Yan Etkileri Nelerdir ?

SKYRIZI 75 MG/0.83 ML ENJEKSIYONLUK COZELTI ICEREN KULLANIMA HAZIR ENJEKTOR (2 ADET) Yan Etkileri Nelerdir ?

Yan etkiye sebep olan ilacın kendisi ve aynı etken maddeye sahip diğeri ilaç gruplarının kullanılması görülen yan etkinin durumuna göre değerlendirilebilir. İlaç yan etkileri çoğunlukla kalıcı bir rahatsızlık olarak değerlendirilmez. Ancak bazı durumlarda ciddi sağlık sorunlarına ve doktor müdahalelerine sebep olabilmektedir. Doğru ilacı doğru zamanda kullanarak olası yan etkilerin önüne geçebilir ve iyileşme sürecini daha az ilaç kullanarak kısaltabilirsiniz. www.yanetkisi.net ailesi olarak ilaç kullanımdan kaynaklı ilaç yan etkileri hakkında verdiğimiz bilgilerin büyük önem arz ettiğini bilmenizi temenni eder ve iyileşme sürecinde siz saygıdeğer okurlarımıza şifalar dileriz.

SKYRIZI 75 MG/0.83 ML ENJEKSIYONLUK COZELTI ICEREN KULLANIMA HAZIR ENJEKTOR (2 ADET) İlacının kullanımında görülen yan etkiler şu şekildedir.

Tedavi amacı ile kullanılan SKYRIZI 75 MG/0.83 ML ENJEKSIYONLUK COZELTI ICEREN KULLANIMA HAZIR ENJEKTOR (2 ADET) içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Yan etkiler görülme sıklıklarına göre aşağıdaki şekilde sıralanmıştır:

Çok yaygın : 784 hastanın en az 1 inde görülebilir .

Yaygın : 784 hastanın birinden az, fakat 100 hastanın birinden fazla görülebilir.

Yaygın olmayan : Yaygın olmayan :

Seyrek : 1.000 hastanın birinden az görülebilir.

Çok seyrek : 10.000 hastanın birinden az görülebilir

SKYRIZI 75 MG/0.83 ML ENJEKSIYONLUK COZELTI ICEREN KULLANIMA HAZIR ENJEKTOR (2 ADET) En sık görülen yan etkileri nelerdir ? ⇐

  • Sodyum retansiyonu, Vasküler rahatsızlıklar, Peptik ülser, Perforasyon, İleri yaştaki hastalarda fatal olma ihtimali bulunan kanama,
  • Hemolitik anemi, Baş dönmesi, Rehavet hali, Başağrısı, Işığa hassasiyet, Retrobulbar optik nevrit, Konsantrasyon bozukluğu,
  • Mide yanması, Mide bulantısı, Özofajit, Kusma, Diyare, İshal
  • Midede şişkinlik, Konstipasyon, Dispepsi, Karın ağrısı, Böbrek rahatsızlıkları, Ödem, Susuzluk hissi , Pireksi (üşüme hissi ve ateşlenme), Keyifsizlik, Yorgunluk Sık görülebilen ilaç yan etkileridir.

Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

〉〉〉〉〉 Sitemizin Arama bölümü üzerinden kullanılan tüm ilaçların yan etkilerine erişebilirsiniz. 〉〉〉〉

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz