Web sitemize hoşgeldiniz, 31 Mayıs 2023
İlaçların Yan Etkisi
Anasayfa » Bütün ilaçlar » SUBMEX 15 MG/0.6 ML ENJEKSIYONLUK COZELTI ICEREN KULLANIMA HAZIR SIRINGA (1 SIRINGA) Yan Etkileri Nelerdir ?

SUBMEX 15 MG/0.6 ML ENJEKSIYONLUK COZELTI ICEREN KULLANIMA HAZIR SIRINGA (1 SIRINGA) Yan Etkileri Nelerdir ?

SUBMEX 15 MG/0.6 ML ENJEKSIYONLUK COZELTI ICEREN KULLANIMA HAZIR SIRINGA (1 SIRINGA) Yan Etkileri Nelerdir ?

İlaç yan etkilerinin yer aldığı www.yanetkisi.net İnternet sitemizde Türkiye’de satışı bulunan tüm ilaçların en sık görülen yan etki bilgileri yer almaktadır. İstenmeyen etkiler olarak adlandırılan ilaç yan etkileri allerjik reaksiyonlara neden olduğu gibi iyileşme sürecini de yavaşlatabilmektedir. Görülen ilaç yan etki durumlarında kullanılan ilacın dozu ve kullanım şekli kontrol edilmelidir. Eğer kullanımda ya da ilacın dozunda herhangi bir farklılık söz konusu değilse karşılaşılan durum kullanıma bağlı görülen ilaç yan etkisidir. İlaç prospektüsünde ya da yazımızın içeriğinde belirtilern yan etkiler ile ilgili bir şikayetiniz varsa mutlaka en yakın sağlık kuruluşu ile iletişime geçiniz.

SUBMEX 15 MG/0.6 ML ENJEKSIYONLUK COZELTI ICEREN KULLANIMA HAZIR SIRINGA (1 SIRINGA) İlacının prospektüsünde belirtilen ve görülmesi tahmin edilebilen yan etkileri şunladır.

Tedavi amacı ile kullanılan SUBMEX 15 MG/0.6 ML ENJEKSIYONLUK COZELTI ICEREN KULLANIMA HAZIR SIRINGA (1 SIRINGA) içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Yan etkiler görülme sıklıklarına göre aşağıdaki şekilde sıralanmıştır:

Çok yaygın : 220 hastanın en az 1 inde görülebilir .

Yaygın : 220 hastanın birinden az, fakat 100 hastanın birinden fazla görülebilir.

Yaygın olmayan : Yaygın olmayan :

Seyrek : 1.000 hastanın birinden az görülebilir.

Çok seyrek : 10.000 hastanın birinden az görülebilir

SUBMEX 15 MG/0.6 ML ENJEKSIYONLUK COZELTI ICEREN KULLANIMA HAZIR SIRINGA (1 SIRINGA) En sık görülen yan etkileri nelerdir ? ⇐

  • Sodyum retansiyonu, Vasküler rahatsızlıklar, Peptik ülser, Perforasyon, İleri yaştaki hastalarda fatal olma ihtimali bulunan kanama,
  • Hemolitik anemi, Baş dönmesi, Rehavet hali, Başağrısı, Işığa hassasiyet, Retrobulbar optik nevrit, Konsantrasyon bozukluğu,
  • Mide yanması, Mide bulantısı, Özofajit, Kusma, Diyare, İshal
  • Midede şişkinlik, Konstipasyon, Dispepsi, Karın ağrısı, Böbrek rahatsızlıkları, Ödem, Susuzluk hissi , Pireksi (üşüme hissi ve ateşlenme), Keyifsizlik, Yorgunluk Sık görülebilen ilaç yan etkileridir.

Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

〉〉〉〉〉 Sitemizin Arama bölümü üzerinden kullanılan tüm ilaçların yan etkilerine erişebilirsiniz. 〉〉〉〉

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz